13.kapitola

13. kapitola: Extrasens

Pri jednej z mojich návštev Moskvy som sa stretol s Marsom, ktorý sa dlhé roky zaoberal ľudovým liečiteľstvom. Usmievavý človek kaukazského pôvodu tam predával svoj biorezonančný diagnostický prístroj, pretože v sebe objavil schopnosť diagnostikovať človeka pomocou psychotronických schopností. V miestnosti bolo viacero ľudí, ktorí sa medzi sebou rozprávali, ja som sa, sediac na stoličke, v tichosti modlil. Okolie som si všímal minimálne, len ho registroval a do rozhovorov som sa nijako nezapájal. Zrazu sa Mars otočil ku mne a bez opýtania ma začal diagnostikovať. Prítomnosť jeho zameranej pozornosti som výrazne cítil a bolo zjavné, že schopnosti, o ktorých hovoril, naozaj mal. Kričalo tu však jedno ale. Podobné schopnosti dávajú človeku určitú informáciu, napríklad o aktuálnom stave systémov v organizme. Túto informáciu treba preložiť do ľudského jazyka a v tomto prípade Mars, podobne ako mnohí iní, doplnil informáciu o svoje vlastné nápady a vlastný cieľ a týmto prejavom egoizmu ju úplne znehodnotil.

“Si strašne slabý, vôbec necvičíš a to je problém,” boli slová, ktorými začal konverzáciu. Okrem toho, že sa týmto útokom snažil získať dominantné postavenie, v jednej vete ukázal aj to, akým je človekom. Spojil vnútornú informáciu so svojím logickým myslením a predstavil mi svoju ilúziu o mne. Zostal som pokojný a modlil sa ďalej. Mal som za sebou dvojhodinové ranné cvičenie, v tejto veci sa naozaj netrafil. Cvičím bojové umenie a nie kulturistiku, ľudia druhých často podceňujú. Na druhej strane vyzerať ako slabý je niekedy veľká výhoda, pretože mnoho ľudí vám ukáže svoju pravú tvár. Ďalej sa do diagnózy sčasti trafil, aj keď ju zbytočne zveličil. Bol som na pracovnej ceste a zmena prostredia ovplyvnila funkciu hrubého čreva, takže nebol dôvod pre paniku, aj keď podľa Marsovho výrazu v tvári a seriózneho tónu hlasu sa jednalo o ťažký problém. Bolo zjavné, že mu táto schopnosť videnia v živote priťaží. Vďaka nej môže napáchať ešte viac hriechov ako doposiaľ.

To, čo mnohí nazývajú darom, je v skutočnosti len ďalšou skúškou, teda prekážkou, ktorá má človeka zastaviť na ceste k duchovnému životu. Pre mnohých je to aj ďalší klinec do truhly a pre niektorých dokonca posledný. Ak sa človek nestal duchovne čistým ešte pred tým, ako sa uňho podobné schopnosti prejavili, je veľmi pravdepodobné, že cesta k tejto čistote bude dvakrát zložitejšia. Drvivá väčšina ľudí považuje tieto prejavy za prejav duchovnosti, ale v skutočnosti je to len prejav tenkého materiálneho sveta, ktorého významom je človeka udržať čo najdlhšie v materiálnom svete. Je však ťažké povedať nie takým iluzórnym privilégiám. Ľudia prosto milujú mágiu a rôzne jej prejavy. Cenou, ktorú človek nakoniec úplne zbytočne zaplatí, je často jeho vlastný život. Jeden z dôvodov, prečo som si vybral prácu s pijavicou lekárskou, je ten, že nemusím používať žiadnu mágiu. Stačí využívať dostupné poznatky a naberať skúsenosti. Materiálne materiálnemu a duchovné duchovnému.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.